Tuborg Havn inviterer igen i år både havnens brugere og de omkringliggende virksomheder til at deltage i en "oprydningsdag". Det er en fantastisk mulighed for at gøre en forskel for miljøet og samtidig styrke fællesskabet.
Aktiviteter på dagenArrangementet omfatter indsamling af affald på havnen og i de omkringliggende områder. Hvis vejret tillader det, vil deltagerne også have mulighed for at sejle ud i havnens gummibåd for at samle affald i vandet.
Vi mødes ved havnekontoret kl. 10.00, og arrangementet varer i cirka to timer. Det er en oplagt mulighed for alle, der ønsker at bidrage til en renere havn og samtidig nyde en dag i det fri.
Praktisk information
Dato: Søndag den 20. september 2026
Tid: Kl. 10.00 (varighed 2 timer)
Sted: Tuborg Havn, Tuborg Havnepark 15, 2900 Hellerup
Målgruppe: Alle
Arrangør: Tuborg Havn
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her